Flash panorama Flash panorama

Smilgių šv. Jurgio bažnyčia Skaityti

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Smilgių miestelis yra įsikūręs 20 km į šiaurės vakarus nuo Panevėžio, prie Panevėžio- Šiaulių plento.

Bažnyčia pastatyta 1655-1661m. karaliui Jonui Kazimierui ir jo žmonai Liudvikai Marijai padovanojus Smilgių parapijos bažnyčiai žemes.

Gaisro metu sudegusi bažnyčia perstatyta iš naujo. Manoma, kad tai įvyko apie 1690 m. Bet antroji bažnyčia XVIII a. pasirodė besanti per sena ir per maža, todėl padidinus senosios pamatus buvo pastatyta trečioji, kuri tebestovi ir šiandien. Ji galėjo būti perstatyta 1761-1764 metais. Medinė, kryžiaus formos Smilgių bažnyčia yra vertingas barokinės architektūros pavyzdys. Interjeras iš esmės atnaujintas 1873 m., kada prireikė suveržti krypstančias sienas.

Labai branginami šios bažnyčios rokoko stiliaus altoriai. Trys altoriai užima plačią absidą. Jų kolonos suktinės, o sparnai - kremzlinės ornamentikos šedevrai. Bažnyčios atnaujinimo metu 1873 m. visus tris altorius sujungė meistras Balčius-Balčiauskas, pridėjęs daugiau kolonų ir ornamentuotų plokščių. Kairysis altorius, kaip manoma, išlikęs iš senosios XVII a. bažnyčios. Kas pagamino pačius altorius, žinių nėra. Tai vieni gražiausių liaudies meistrų darbo altoriai visose Baltijos šalyse.

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004