Quicktime panorama

Abakų kaimo lurdas Skaityti

GPS: N55o54.527'   E21o28.094'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Senieji kaimo žmonės dar atmena prieš šimtą metų čia gyvenusį vienišių Kazimierą Navirauską. Kazimieras buvęs vaišingas, tvarkingas žmogus. Laikęs gyvulių, tad, į svečius užsukusį prašalaitį, visuomet surasdavęs kuo pavaišinti. Kazimieras jau buvęs garbaus amžiaus, kai jam net tris kartus prisisapnavusi Dievo Motina ir Kristus.

Ilgai sukęs galvą K.Navirauskas, ką tie besikartojantys sapnai galėtų reikšti. Ir nusprendęs surinkti akmenis iš sapnuose matytų vietovių bei sumūryti iš jų lurdą. Lurdas skirtas Marijai. O toje vietoje, kur sapne buvo matęs Kristų, žmogus pastatė medinį kryžių. Tuometinis Kartenos klebonas iš Prancūzijos pargabenęs Marijos statulą. Gegužės mėnesio vakarais čia susirinkdavo gausus būrys žmonių gegužinėms pamaldoms.

Tuometinis Kartenos klebonas iš Prancūzijos pargabenęs Marijos statulą. Gegužės mėnesio vakarais čia susirinkdavo gausus būrys žmonių gegužinėms pamaldoms.

Kalno papėdėje yra šulinys. Pasakojama, kad į jį buvo įpilta Prano Mačernio iš Prancūzijos Lurdo parvežto švento vandens. Nuo tada žmonės tiki, kad šventu tapo ir šio šulinio vanduo.

Į koplyčią ir prie lurdo triskart per metus renkasi žmonės bendrai maldai: žiemą, per gegužines pamaldas ir rugpjūtį per Žolinę.

Prieš dvejus metus Kartenos bendruomenė įrengė pėsčiųjų taką nuo Minijos slėnio papėdės per mišku apaugusią kalvą, koplyčios link. Papėdėje išdrožti simboliniai vartai, pastatyti koplytstulpiai. Abakų koplyčia buvo apkalta lentomis, uždengtas skiedrų stogas. Koplyčios vidų puošia paveikslai, kuriuose pavaizduoti angelai. Šiuos paveikslus dovanojo kraštietė tapytoja Regina Songailaitė – Balčikonienė.

Abakų koplyčia ir lurdas - tautos kultūros paveldo objektas - priklausantis Salantų regioninio parko teritorijai, yra ne vien tikinčiųjų, bet ir turistų lankoma vieta.

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004