Flash panorama Flash panorama

Patrioto - ūkininko Jaroslavo Banevičiaus paminklai didvyriams – partizanų vadams. Skaityti

GPS: N55o27.205'   E23o14.099'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

  Jaroslavas Banevičius gimė Kėdainių rajone, Juodelių kaime, ūkininkų šeimoje. Baigęs Vosyliškio septynmetę, mokėsi Klaipėdos amatų mokykloje, dirbo Klaipėdos ir Kauno statybose. Dirbdamas baigė Kauno politechnikos institutą, įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę.

Dirbo vyriausiuoju mechaniku, vyriausiuoju technologu, vyriausiuoju konstruktoriumi, cecho viršininku ir vyriausiuoju inžinieriumi ir metrologu. Buvo Kauno zonos kvalifikacijos komisijos pirmininku. Vedęs, žmona- gydytoja. Užaugino dvi dukras, Ilona - inžinierė, Aistė- muzikologė.

1956-58  metų Lietuvos jaunių bokso čempionas. 12-os sąjunginės reikšmės išradimų autorius, pasaulinės parodos už naujų gaminių sukūrimą aukso medalio laimėtojas, Lietuvoje sukurtų gaminių 1987  metų premijos laureatas. Keturių parašytų knygų autorius ir bendraautorius.

Vienas iš „Tremtinio“ klubo įkūrėjų ir jo atsakingas sekretorius, pirmasis „Tremtinio“ laikraščio redaktorius, laikraščio „Vasario 16-oji” vyriausiasis redaktorius, nuo 1990  metų „ Vasario koncerno“ prezidentas, laikraščio „Europa“ vyriausias redaktorius, leidyklos „Europa“, išleidusios daugiau nei 200 pavadinimų knygų, vyriausiasis redaktorius. Nuo 1996 metų –Lietuvos nepriklausomų žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Buvęs Lietuvos demokratų partijos prezidiumo narys, Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos prezidiumo narys ir atsakingas sekretorius, vienas iš Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatorius, pirmojo laikraščio „Trimitas“ leidėjas, I Sąjūdžio suvažiavimo delegatas, pasaulinio disidentinio judėjimo „Memorial“ tarybos narys ir suvažiavimų delegatas. Pasaulinio verslininkų suvažiavimo San Fraciske (JAV, 1988 m.)  Lietuvos delegatas ir komiteto narys.

Už aštrią, atvirą ir tvirtą poziciją buvo nuolat laužomas. Triukšmingai pašalintas iš KP už religinių- politinių įsitikinimų toleravimą  ir gynimą. Persekiojamas KGB, metamas ir tendencingai nepriimamas į darbą, koneveikiamas spaudoje,  pagal sufabrikuotą bylą 1985 metais sodinamas į kalėjimą. Už politinę- patriotinę veiklą Tremtinio klube dar Sąjūdžio priešaušryje sumuštas, sulaužyti šonkauliai, į butą įmesta kovinė granata. Už bekompromisinę kovą su mafija įvairiuose jos apraiškos lygiuose ir formose, negailestingą valdžios demaskavimą, atskleidžiant jos bejėgiškumą, moralinį supuvimą bei parazitinę  veiklą laikraštyje „Europa“ taikomos administracinės, juridinės, o joms nepasiteisinus ir drastiškiausios priemonės: sudeginamas redakcijos automobilis, vyr. redaktoriaus automobilis užpuolamas kelyje, šalinamas iš žurnalistų sąjungos, gąsdinamas telefonu.

Tačiau ir pačiomis išradingiausiomis represinėmis priemonėmis nesugebėta sutrypti pagrindinio gyvenimo credo: užtikrinta ateitis, saugumas ir gėrybės tam, kas ja sukuria: darbščiam, kuriančiam, doram žmogui.  Prioritetai tik talentui ir protui, užtikrinančiam tautos potencialo augimą. Nepakantumas prieš banditus, vagis, ūkio griovėjus ir parazituojančius funkcionierius, kurie nevykdo savo tautos įpareigojimų. Drąsa ir atvira kova už šiuos principus.

2002 metais gimtinėje įkūrė avininkystės ūkį, kuriame veisia įvairių veislių avis, augina dekoratyvinius paukščius. 2013 metais ūkyje įsteigė unikalų partizanų, partizaninio judėjimo apygardų vadų memorialą, kuris stebina patriotine dvasia ir savo originalumu.  

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004