Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Šventosios Faustinos namas (skaityti)



Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Šventosios Faustinos namas (2)

Aprašymas

Marija Faustina Kovalska (Helena Kowalska) (1905 – 1938)
Dėl I-jo pasaulinio karo negandų sugebėjo baigti tik tris pradinės mokyklos klases norėdama padėti šeimai stojo dirbti pasiturinčiojo šeimoje tarnaite.
Ji visą laiką svajojo gyventi vienuolinį gyvenimą. Jos tėvai ilgai tam priešinosi, tačiau 1924 ji galų gale pareiškė norą būti priimta į Palaimintosios gailestingumo Motinos Švč. Mergelės Marijos kongregaciją.
Dar metus ji turėjo sunkiai dirbti, kad galėtų sukauptį būtiną įnašą vienuolynui. Ji priimama į postulantūrą, o paskui (1926 m.) į noviciatą kaip vienuolė konversė, t. y. paskirta tarnauti bendruomenės reikmėms. Helenos vardą pakeitė Marijos Faustinos vardu.
1933 metais davė amžinuosius įžadus.
Visus 13 metų ji dirbo daugelyje provincijos bendruomenės namuose įvairius darbus.
Nuo 1933 m. gegužės 25 d. gyveno Vilniuje ir čia patyrė Jėzaus apsireiškimų. Vilniuje kun. Michal Sopočko (1888–1975) padedama Faustina ėmėsi skelbti Viešpaties Gailestingumą. Kunigas Michal Sopočko susitarė su dailininku Eugenijumi Kazimirovskiu, kad jis pagal Faustinos matytus regėjimus nutapytų Išganytojo atvaizdą. Paveikslas buvo pradėtas tapyti 1934 m. sausio 2 d. Vienuolė dažnai lankydavosi dirbtuvėje, nurodydavo dailininko klaidas bei tikslino detales. 1934-ųjų birželį buvo nutapytas Dievo Gailestingumo paveikslas. Vis tik po to kai paveikslas buvo nutapytas ji labai sielojosi, kad paveiksle Išganytojas ne toks gražus, kaip jos matytuose regėjimuose.
Iš Vilniaus Faustina išvyko į Varšuvą, po to persikėlė į Krokuvą. Čia ji dirbo paprastą darbą: virėjos, daržininkės, durininkės. Gyvendama Krokuvos vienuolijos namuose, ji susirgo ir ne kartą gydėsi Prodniko ligoninėje. Mirė ji 1938 m. spalio 5 d., sugrįžusi iš ligoninės į vienuolyną.
Ji palaidoti Krokuvoje - Lagievnikuose, Dievo Motinos Gailestingumo seserų vienuolyno kapinėse.
2000 m. balandžio 30 d. Jonas Paulius II Faustiną Kovalską paskelbė šventąja.

Į viršų