Quicktime panorama

Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčia Skaityti

GPS: N55o25.784'   E22o46.380'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Bažnyčia yra Raseinių rajono vakarinėje dalyje, Nemakščių miestelyje, prie senojo Žemaičių plento. Iš visų Raseinių rajone esančių bažnyčių, ji vienintelė priklauso ne Kauno arkivyskupijai, bet Telšių vyskupijai.

Kada buvo pastatyta pirmoji Nemakščių bažnyčia žinių nėra, tačiau 1579 m. ji jau stovėjo. Kaip ir kitos Raseinių krašto bažnyčios, Nemakščių šventovė ne kartą kentėjo nuo gaisrų. Paskutinį kartą ji sudegė 1941 m. birželio mėn., ką tik prasidėjusio karo audroje. 1942 m. pastatyta laikina bažnytėlė ir tik 2001 m. pašventinta nauja mūrinė bažnyčia (architektas Vytautas Makaraitis), kurios statybai didelę ir labai svarbią paramą suteikė Nemakščių krašte, Lekavo vienkiemyje gimęs prelatas Petras Butkus.

Bažnyčia iš tolo traukia žvilgsnį aukštu bokštu ir trijų stilizuotų laivų pirmagalius primenančiu frontonu. Matyt ši meninės išraiškos priemonė (kaip ir Alėjų Švč. Trejybės bažnyčios trys bokštai) turi simbolizuoti bažnyčios titulą – Švč. Trejybę. Savo rūsčia estetika ir pusapskritiminėmis, kolonas jungiančiomis arkomis bažnyčios interjeras primena romanines šventoves. Bažnyčioje dominuoja santūrių formų gan asketiškai atrodantis didysis altorius su Nukryžiuotuoju ir jam iš šalių stovinčiomis dviem skulptūromis. Altorių taip pat puošia liaudies skulptūros.
.
Jonas Brigys

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004