Flash panorama Flash panorama

Ugionių koplyčia Skaityti

GPS: N55o19.078'   E23o21.754'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

Į rytus nuo bažnyčios yra pagrindinis Ugionių dvasinės traukos objektas – virš stebuklingu laikomo šaltinio (minimas XVI a. pabaigos dokumentuose), prieš 1840 m. statyta ir 1883-1887 m. Ugioniuose dirbusio kunigo Aleksandro Milevskio perstatyta koplytėlė.

1657 m. lapkričio 28 d. virš šaltinio kažkas pamatė ore kabantį Dievo Motinos paveikslą. Nuo to prasidėjo Ugionių – šventos vietos – lankymas, nes žmonės tikėjo, kad šaltinyje praplovus skaudančias akis jos išgyja. 1658 m. vyskupas Parčevskis surengė Ugionių stebuklo patikrinimą, tačiau negavęs nei vieno tikro liudijimo, apsireiškimo nepatvirtino, nors maldininkų srauto tai nesumažino.

Koplyčia medinė, keturkampio plano, keturšlaičiu stogu, virš kurio iškeltas bokštelis su geležiniu kryžiumi. Fasade dvi apvalios kolonėlės. Koplyčioje esančiame altoriuje yra optiškai tapytas krucifiksas, o antrame tarpsnyje, kaip manoma 1657 m. atsiradęs paveikslas. Altoriuje taip pat stovi iš bažnyčios perkeltos XIX a. sukurtos skulptūros „Vyskupas su kryžiumi“ (Šv. Petras?) ir „Šventoji su knyga“ (Šv. Teresė Avilietė?). Koplyčios centre yra pats stebuklingasis šaltinis, virš kurio pastatyta Marijos statula.

Jonas Brigys

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004