Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Reškutėnų muziejus (skaityti)



Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Muziejaus pradininkas ir atsidavęs entuziastas buvo mokytojas Izidorius Kazakevičius , kuris jau nuo vaikystės mėgo rinkti ir komplektuoti knygutes, žurnalus ir tai , kas buvo jam įdomu. Taip 1974 m. balandžio mėn. 4 d. Reškutėnų mokykloje pirmą kartą atvėrė duris muziejus, kuris kiekvienais metais turtėjo, pildėsi naujais eksponatais, naujomis istorijomis, nauja kraštotyrine medžiaga. Dabar muziejuje jau yra virš 3000 eksponatų.

Muziejuje yra atskiri skyriai: linų apdirbimo, buities, geologijos, archeologijos, karo reikmenų, muzikos instrumentų, senosios istorijos ir literatūros, tremtinių ...

Lankytojus domina archeologiniai radiniai akmeniniai kirvukai, kaulinė adatą ir žeberklo galas, pagonybės laikų skulptūrėlės galvutė, aukuro akmuo, titnaginiai iečių ir strėlių antgaliai... Minėti radiniai davė pradžią archeologinėms ekspedicijoms, kurioms daug metų vadovauja mokslininkas Algirdas Girininkas , pasiaukojančiai atliekąs tyrinėjimo darbus. Atkastos baltų akmens amžiaus gyvenvietės pateikė daug naujų žinių, kurios užpildė ne vieną baltą dėmė Lietuvos istorijoje.

Muziejaus eksponatai daug ką prikėlė iš amžių glūdumos ir suteikė galimybę giliau pažvelgti į praeitį, išsamiau pažinti mūsų senolių gyvenimą.

Daug lankytojų pabuvojo muziejuje, daug gražių akimirkų pergyveno apžiūrėdami eksponatus, skaitydami istorijas, o išeidami palieka įrašus-atsiliepimus, kurie kaip skaidrus šaltinis teikia dvasinį peną...

,,Muziejai-tautos istorijos vaizdinė atmintis. Muziejai – Tautos istorijos gražiausi nevystantys žiedai‘‘. Šiuos žodžius muziejaus svečių knygoje įrašė Vilniaus Universiteto docentas Povilas Vitkauskas 1982.06,06.

Archeologas Algirdas Girininkas rašė: ,,Reškutėnų apylinkės tapo geriausiai archeologų ištirta vieta Rytų Pabaltijyje. Šie tyrinėjimai būtų neįmanomi be Reškutėnų mokyklos mokytojo I.Kazakevičiaus.‘‘

R.Adamavičius 1995 m.09.19 parašė ,,...Ačiū Jums už tai, sugebate išsaugoti, kas mums labai brangu – mūsų senolių atmintį‘‘.

Vyskupas J.Tunaitis apsilankęs parašė: ,,...Linkiu kloties mokyklos ir muziejaus darbuotojams. Te Dievas globoja šio krašto žmones, darbščius protėvių vaikus".

Albina Prunskienė iš Čikagos (kilusi iš Tverečiaus) parašė: ,,Štai vėl laiminga lankau Reškutėnų brangų kampelį...Čia supratau, kad gyvenimo tikslas yra besąlygiškai mylėti, tarnauti ir duoti‘‘.

Visi šie nuoširdūs įrašai pakelia dvasią, sužadina norą tęsti mokytojo darbą ir supranti, kad muziejaus eksponatai nepaprastai reikalingi žmonėms, ypač vaikams ir jaunimui, kad jie geriau suprastų savo šaknis. Žmogus be šaknų lengvai išmušamas iš gyvenimo vėžių, suklaidinamas ir menkiausio istorinio vėjo nupučiamas į abejingumą, į bedievybę, į išsigimimą.

Reškutėnų muziejininkė Viktorija Lapėnienė 2016 m. spalio 4 d.

Į viršų