Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Verbų pynimo pamokėlė Čekoniškėse (skaityti)



Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Etnografinis verbų rišėjų ansamblis ,, Cicha Novinka”yra įkurtas 1995 metais.2000 metais buvo įsteigta Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčia. Nuo to laiko ansamblis dirba prie verbų seklyčios.

2017 m. sausio 9 d. ansamblis švęs 22-uosius savo gyvavimo metus.

Nuo pat įsikūrimo ansamblis pasirinko etnokultūrinio paveldo paieškos, perimamumo ir tęsimo kelią, ansamblio repertuare skamba tik Vilniaus krašte užrašytos lenkų, lietuvių ir baltarusių liaudies dainos.

Yra sukurta Janinos Norkūnienės 14 eiliuotų insecnizuotų vaidinimų kalendorinių ir religinių švenčių tematiką,

,, Iš kur ateina verba?” inscenizacija ypač populiari žiūrovų, turistų ir kitų svečių tarpe. Šis vaidinimas tapo ansamblio scenine vizitine kortelę, nes visi nori įsigyti verbą, kuri gimė scenoje jiems stebint.

Taip pat yra išleista Neries regioninio parko knygutė ,,Vilniaus verbos:gyvoji istorija” autorė Janina Norkūnienė.

Repertuaras pasipildo romantinėmis, lietuvių ir baltarusių liaudies dainomis.

Pirmas liaudies dainų pateikėjų koncertas-susitikimas vykęs 2004 metais teigiamai įtakojo ansamblio tolesnį kelią. Ansamblį papildė trys dalyvės.

Keturios “Šeimos šventės”, įvykusios per ansamblio gyvavimo laiką parodė, kad etnokultūrinis paveldas yra kiekvienos šeimos rūpestis.

Ansamblio dalyvės aktyviai dalyvauja kultūriniame rajono ir šalies gyvenime, jos yra liaudies dainų, medicinos, lokalinės kulinarijos ir amatų puoselėtojos. Jos demonstruoja verbų rišimą seklyčioje, mokyklose bei kitose švietimo ir kultūros įstaigose šalyje, Lenkijoje, Baltarusijoje ir Latvijoje.

2009 metais dalyvavo Lietuvos Tūkstantmečio renginiuose, Vilnius- Europos Sostinė, Vilniukų” pirmajame suvažiavime, bei kituose etnografiniuose susitikimuose.

Ansamblis dalyvauja kasmetinėje Kaziuko Mugėjė Vilniuje.

Ne kartą pasirodė Vilniuje reziduojančių ambasadorių sutuoktinėms, dalyvavo Dainų Šventėse, Tarptautiniuose Folkloro Festivaliuose Varšuvoje, Gervėčiuose, Vengoževe.

Dainavo Čenstochavos, Gdansko, Vroclavo bažnyčiose.

Dabar ansamblį lanko 12 verbų rišėjų, šiuo metu jis ruošiasi kitiems suplanuotiems renginiams.

Plačiai paplito seklyčios organizuojami ir pravedami edukaciniai užsiėmimai nuo darželinuko iki garbaus senjoro.

Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčios vedėja,
etnografinio verbų rišėjų ansamblio vadovė
Janna Norkūnienė

Tel. +370 67 837 529

Į viršų