Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Kriaunų istorijos muziejus (skaityti)



Garso fonas: Baisogalas folk band ,, Armonikieriai ", leader Vilimas Malinauskas

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Kriaunų istorijos muziejus (9)

Aprašymas

Kriaunų istorijos muziejus pastatytas ant ankščiau buvusio pastato pamatų. Prieš pirmąjį pasaulinį karą pastate buvo karčiama - dviejų galų, apmūryta akmenimis ir dengta čerpėmis. Tarpukario laikotarpiu karčiamą nupirko Jonas Kralikas iš Baršėnų k. - atidarė krautuvę ir pieno supirkimo punktą. Sovietinės okupacijos laikotarpiu pastatą nacionalizavo : įkėlė biblioteką, kultūros namus, kontorą. 1985 metais nuspręsta atremontuoti pastatą ir Kriaunose įkurti muziejų. Pradėjus remontą – išgriuvo sienos, todėl likusi statinio dalis buvo nugriauta ir ant tų pačių pamatų pastatytas naujas , dviaukštis pastatas, beveik autentiškas buvusiajam.

1987 metais prasidėjo muziejaus kūrimo darbai. Pirmoji muziejaus vedėja buvo Algimanta Raugienė. Per tris metus ji iš Kriaunų apylinkių surinko apie 4 tūkstančius eksponatų . 1991metais balandžio 13 dieną muziejus atvėrė duris lankytojams.

Dabar muziejaus fonduose apie 12 tūkstančių eksponatų. Ypač vertinga senovinė kaimo išradėjų dirbinių kolekcija: mašinos linų sėmenims malti, sėmenų aliejui spausti , kojomis minamos kalvio dumplės, XIX a. pab. kopūstų pjaustymo mašina, keltuvai, bulvių tarkių ir sulčių spaudimo įrenginys, spąstai ir dar daug įvairių mašinų ir įrenginių. Muziejuje įrengtas XX amžiaus pradžios kaimo trobos interjeras. Ekspozicijose gausu šio krašto valstiečių įrankių, buities reikmenų , amatininkų dirbinių.

Istorijos salėje- ekspozicijos apie Kriaunų krašto praeitį ir įžymius žmones.

Antrajame muziejaus aukšte – keičiamų parodų salė, vyksta renginiai yra nuolatinė rankinių ekspozicija. Eksponuojamos XX a. pradžios, tarpukario, sovietinės, etnografinės ir rankų darbo rankinės. Muziejaus fonduose sukaupta apie 300 rankinių.

Sartų g. 12, Kriaunų k. Rokiškio raj.

Į viršų