Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Žemaitijos kaimo muziejus (troba) (skaityti)



Garso fonas: Telšiai folk ensemble "Insula", leader Milda Ričkutė

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Žemaitijos kaimo muziejus (6)

Aprašymas

Gražioje pietvakarinėje Masčio ežero pakrantėje, po atviru dangumi įsikūręs Žemaitijos kaimo muziejus. 15ha plote autentiškuose XIX a. pabaigos - XX a. pradžios Žemaitijos kaimo pastatuose eksponuojama daug to meto buities apyvokos reikmenų, ūkio padargų, baldų.
Žemaitijos kaimo muziejus duris lankytojams atvėrė1983 metais. Muziejaus tikslas- ne tik pavaizduoti liaudies buitį natūralioje aplinkoje, bet ir išsaugoti autentiškus liaudies architektūros paminklus, originalius pastatus kaip mokslo šaltinį.
Idėja įkurti ,,oro muziejų“, vaizduojantį XIX a. pabaigos –XX a. pradžios senąjį Žemaitijos kaimą, jo buitį, Telšių muziejininkams kilo dar 4-jame dešimtmetyje. Deja, karas, ir pokario negandos ilgam sutrukdė ją įgyvendinti. Ir tik 1963 m., Respublikos Ministrų tarybai priėmus sprendimą steigti Lietuvos buities muziejų Rumšiškėse, 1963 m. sumanymas pradėtas įgyvendinti.
Iš visos Žemaitijos buvo suvežta ir pastatyta 16 pastatų, kurios sudaro tris sodybas ir visuomeninį sektorių.
Stambaus ūkininko sodyboje pastatyti gyvenamasis namas, svirnas, jauja, tvartas, kiaulininkas, žardinė ir pirtis. Pirtis statyta 1929 metais, buvo pirmas eksponatas, atvežtas i Žemaičių buities muziejų 1967 metais.
Vienuolikos patalpų gyvenamasis namas, statytas 1870 metais, parvežtas iš Telšių Juodėnų kaimo gyventojo B.Pulvinskio. Savo dydžiu, architektūriniu sprendimu, patalpų skaičiumi, išdėstymu- tai yra žemaitiško tipo gyvenamasis rentinės statybos trobesys, atspindintis to meto pasiturinčio valstiečio ekonominę padėtį, kaimo buitį, papročius.
Jauja parvežta iš Plungės rajono Varduvos kaimo, statyta 1890 metais. Pastatas yra dvilinko plano, su gegninės konstrukcijos valminiu stogu, rentinis.
Kitas įdomus architektūriniu sprendimui paskirtimi pastatas – žardinė. Žardinės buvo statomos netoli kluonų, jose džiovindavo linus, šieną.
Vidutinio valstiečio sodyboje pastatyti gyvenamasis namas, svirnas, jauja ir tvartas. Namas statytas 1901 m.
Mažažemio ,,biednioko“ sodyboje stovi trobelė ir tvartas.
Visuomeniniame sektoriuje yra vėjo malūnas ir kalvė. Angliškojo tipo vėjo malūnas su pasukama prieš vėją kepure statytas 1924 metais Telšių rajone Nerimdaičių kaime. Jis supažindina lankytojus su išnykusių malūnų konstrukcija, įrengimais, veikimu.
Kalvė statyta 1893 metais Telšių rajono Vitkaičių kaime. Joje veikia ekspozicija apie to meto kalvystės amatą.
Vidutinio valstiečio sodybos svirne ir troboje įrengta ekspozicija ,,Lino kelias“. Čia lankytojai gali pamatyti autentišką linų apdirbimo procesą – nuo linų mynimo iki drobės audimo.
Muziejuje gegužės rugsėjo mėnesiais vyksta liaudie meno šventės, tarptautiniai folkloro festivaliai veikia Klojimo teatras.

Bilieto kaina 2 Lt (vaikams 1Lt)
Muziejaus adresas:
Parko g. 8a, Telšiai
Tel. (8294) 70001
Darbo laikas: 9-17 val.
Nedarbo dienos:
Pirmadienis, antradienis

Į viršų