Quicktime panorama

Skulptūra Vytautui Didžiajam Skaityti

GPS: N54o36.166'   E024o02.016'

[F11 - Pilnesnis ekranas] ( + Shift / - Ctrl )
Daugiau panoramų galite rasti čia
 
Valiutos keitimas Vilniuje

(skulpt. G.Jokūbonis, architek. V.Čekanauskas, 1998)

 „Vytautos Didžiojo“ paminklą iš šviesiai rausvo granito iškalė skulptorius G. Jokūbonis, architektas V.Čekanauskas. Skulptorius įgyvendino daugelio birštoniečių mintis – „grąžinti“ Vytautą su žirgu į savo medžioklės vietas.


Skulptorius G.Jokūbonis nukalė Vytautą tarsi suaugusį su žirgu, tuo būdu pabrėždamas Vytautą kaip karingą ir žygių ištroškusį žmogų. Skulptūrai granitas buvo atvežtas iš Vytauto laikų Lietuvos žemių – Ukrainos. Paminklas svėrė apie trisdešimt tonų. Paminklo statybai buvo pasiūlytos kelios vietos, tačiau skulptoriui G.Jokūboniui tinkamiausia vieta pasirodė parkas, pavadintas Vytauto vardu, esantis tarp Vytauto kalno ir Nemuno krantinės. G.Jokūbonio skulptūroms būdinga vidinė ramybė, orumas, būtent šiuos bruožus galima įžvelgti ir „Vytauto Didžiojo“ skulptūroje, kuri tarsi byloja kunigaikščio besigėrėjimą ramiu Birštono kurortu.


 

Pasiųskite žinią draugams:

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Visos teisės saugomos. UAB "Modernių elektroninių technologijų komunikacijos", © 2004