Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (skaityti)Garso fonas: SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS, conductor Zivile Stonyte

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Bažnyčia yra Kartenos miestelyje, prie Kretingos-Plungės kelio, Minijos slėnio dešiniajame krante, 15 km į šiaurės rytus nuo Kretingos. Bažnyčia priklauso Palangos dekanatui.

Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta Karolio Chodkevičiaus 1629 m. (kitais duomenimis, 1634 m.). 1634 m. Mykolas Sapiega dovanojo bažnyčiai jurisdiką miestelyje ir Gudeliškės palivarką su Abakų, Budrių ir Šmilkščių kaimais (70 valakų). 1873 m. gegužės 23 d. bažnyčia sudegė. Caro prašyta leisti statyti naują mūrinę, tačiau 1874 m. duotas leidimas statyti tik medinę bažnyčią, kuri išliko iki šių dienų. 1881 m. bažnyčią konsekravo vyskupas Aleksandras Beresnevičius. Parapija priklauso Palangos dekanatui.

Bažnyčios fasadas yra neobarokinis, su medžio technikai svetimais išraitymais. Priekinis keturkampis bokštas primena miniatiūrinę varpinę, iškeltą ant bažnyčios stogo. Bažnyčia stačiakampio plano, su 2 bokšteliais, pristatytomis zakristijomis. Viduje yra plati, aukšta centrinė nava ir 2 žemos šalutinės. Įrengti 3 altoriai, išskirtinai dailaus darbo sakykla. Bažnyčioje yra išlikęs 1715 m. metalinis kryželis-relikvijorius, vieni archaiškiausių rajone istoriniai vėlyvojo baroko-klasicizmo stiliaus vargonai (1774 m.).

Šventorius aptvertas akmenų tvora degtų plytų mūro pseudogotikiniais vartais su piramidiniu bokštu centre ir kalvio darbo ornamentuotais kryželiais. Jo pakraščiuose stovi 14 akmens mūro koplytėlių, pora kryžių ir koplytstulpių, pietiniame kampe – stambių proporcijų medinė varpinė (1860 m.).
Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kompleksas 2005 m. paskelbtas valstybės saugoma kultūros vertybe.

Į viršų