Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Antano Boso gyvūnų iškamšų muziejus (skaityti)Garso fonas: Baisogalas folk band ,, Armonikieriai ", leader Vilimas Malinauskas

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Gyvūnų iškamšų muziejus (4)

Aprašymas

Medžioklė Antanui Bosui – vienas iš hobių, kuriuo jis užsiima nuo 1982 metų. Per šį laikotarpį, pas jį susikaupė nemaža trofėjų kolekcija, bet namuose jų eksponuoti nebuvo galimybių. Todėl dar 1995 m. jam gimė mintis įkurti medžioklės trofėjų muziejų prieinamą visuomenei. Nuo tada visus trofėjus jis stengdavosi išsaugoti taip, kad vėliau juos galėtų atgaminti iškamšos pavidale visą, arba bent pusę sumedžioto gyvūno, nes vien ragai ir iltys daug ką gali pasakyti apie žvėrį tik medžioklės žinovams.
Eiliniai gi lankytojai, apsilankę muziejuje supras, kas yra selekcinė medžioklė, kad čia demonstruojamų gyvūnai buvo sumedžioti planinėse medžioklėse kur būdavo medžiojami gyvūnai, kuriuos būtina medžioti dėl jų per didelės populiacijos ar senatvės.

Muziejus stebina tiek eksponatų gausa, tiek jų įvairove bei jų išdėstymu pagal regionus, stengiantis pritaikyti natūraliam artimą landšaftą.

Muziejus padės jaunajai kartai daugiau sužinoti apie gyvūnų įvairovę, nes šiandieną ji laukinius gyvūnus mato tik dokumentiniuose ir animaciniuose filmuose.

Investavus į tokį muziejų gailėtis neteko,- sako Antanas Bosas. Susidomėjimas didžiulis. Gal dėl to, kad daugiau nei dešimtyje pasaulio šalių sumedžioti gyvūnų egzemplioriai įkurdinti vienoje vietoje ir prieinami visiems. Kiekvieno gyvūno medžioklė, tai atskira istorija su savo įvykiais ir įspūdžiais, o kai kurių netgi labai ekstremali, reikalavusi daug ištvermės, kantrybės ir pasiruošimo. Jei būtų laiko, tai galėčiau išleisti medžioklės istorijų knygą. Šiuo metu baigiu muziejuje demonstruojamų gyvūnų aprašą. Taip pat planuoju dideliame ekrane rodyti įvairių šalių, kuriose medžiojau, gamtos vaizdus bei gyvūnus.

Į viršų