Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Taujėnų dvaras (kairysis fligelis) (skaityti)Garso fonas: Lukas Geniušas

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Taujėnų dvaras (17)

Aprašymas

Taujėnų dvaro istorija - tai trys skirtingi, savaip įdomūs etapai, atspindintys savo laikmečio ypatumus.

Pirmasis etapas - Radvilų epocha.

Jau nuo 16a. rašytiniuose šaltiniuose minimas mažas medinis Taujėnų dvarelis. 1785 m. jį kaip žmonos Marijos Radvilaitės ( Žuvelės dukters) kraitį gavo grafas Benediktas Morikonis. Jo iniciatyva 1802m. buvo pastatyti klasicistinio stiliaus rūmai, išlikę iki šių dienų ( architektas Pjeras de Rossis). Greta rūmų įveistas vienas iš pirmųjų Lietuvoje angliško stiliaus parkas. Po Morikonių mirties dvarą valdė Karolis Radvila, veliau iki pat II-jo pasaulinio karo jo sūnus Konstantinas. Dvaras garsėjo prabanga. Iki trečiojo XXa. dvaras skaitėsi Radvilų vasaros rezidencija.

Per karą dvaro pastatai buvo suniokoti, dalis dvaro pastato visai sugriauta.

Antras etapas - sovietmetis.

Taujėnuose buvio įsteigtas tarybinis sodininkystės ūkis, kurio iniciatyva dvaro rūmai buvo prikelti naujam gyvenimui.

Rūmų vidinėse erdvėse neliko jokių senosios architektūros pėdsakų. Čia įsikūrė ūkio kontora, vaikų darželis, kultūros namai, ūkio valgykla.

Bėgant metams, ūkio finansinė padėtis tapo ne itin stabili, ir ūkis nutarė neeikvoti pinigų remontams, palikti dvarą likimo valiai, iškeliant kontorą į kitas patalpas. Dvaro rūmai ir parkas, likę be šeimininko, gan greitai pavirsta į apgailėtiną apleistą, niokojamą vietą.

Trečias etapas - dvaras šiandien.

1993 m. paveldo departamento iniciatyva dvaro pastatas privatizavimo būdu buvo parduotas privatiems asmenims.

Dvaro pastatą įsigiję šeimininkai prikėlė jį naujam gyvenimui. Šiandien Taujėnų dvaras pritaikytas įvairioms reikmėms. Čia yra salės ir menės puikiai tinkančios švęsti vestuves, šeimos, įmonių šventes. Puikios sąlygos organizuoti konferencijas, koncertus. Yra 150 nakvynės vietų. Dvare esantis restoranas „ Roko virtuvė" kasdien laukia svečių

Į viršų