Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Trakų Vokės dvaras (skaityti)Garso fonas: Aldona Dvarionaitė

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Trakų Vokės dvaras (7)

Aprašymas

Rūmai neoklasicistiniai, puošnūs, grakščių proporcijų, buvo papuošti aštuoniomis Jono Kuchaževskio darbo skulptūromis, prieangyje - gipsinis skydas su Leliva herbu. Pro pagrindinį įėjimą patenkama į vestibiulį, įrengtą per du aukštus, tiesiai iš jo - į buvusią svetainę, toliau į oranžeriją. Rūmų prieškambaris buvo paremtas keturiomis kolonomis. Nuo vestibiulio tęsėsi galerija, kurioje be puikių baldų buvo Suchodolskio paveikslai "Maskvos gaisras", "Griunvaldo mūšis", "Benderų mūšis", "Jono III-jo susitikimas su Leopoldu", bei didžiausia iš penkių drobių Verboeckchoveno paveikslas "Žirgas arklidėje su dviem šunimis". Šis prieškambaris dalijo rūmų pirmąjį aukštą į tris dalis: grafo, grafienės ir žaidimų kambarius. Antrajame aukšte buvo svečių ir vaikų kambariai, biblioteka.

Platūs laiptai jungia rūmus su parku.

Ansamblis yra istorizmo laikotarpio, turi neoklasicizmo, neogotikos, eklektikos elementų, mediniams pastatams būdinga liaudiška tradicija išsidėstęs kaimo šiaurės rytų pakraštyje. Sodyboje yra reprezentacinė zona (rūmai, officina, virtuvė su skalbykla, ūkvedžio namas, koplyčia, pagrindiniai vartai) ir ūkinė, kurioje yra arklidė, svirnas, dvariškių namas, signalinis bokštas, šulinys.

Rūmai buvo aptverti plytų tvora su pseudogotikinio rytietiško vartais su urnomis. Vartai buvo treji: pietiniai, vakariniai ir šiauriniai. Buvo du (pietinis ir vakarinis) sargų nameliai.

Rūmuose išlikę arba pagal likusius pavyzdžius rekonstruoti vertingi interjerai. Jų puošyba (daugiausiai lubų ornamentika) atspindi istorizmo architektūros stilių įvairovę.

Pagal Kultūros paminklų enciklopediją, Rytų Lietuva, Vilnius, 1998 m.

Į viršų