Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Medžių lajų takas (skaityti)Garso fonas: Aldona Dvarionaitė

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Medžių lajų takas (9)

Aprašymas

Miškan, būdavo, eini - tai net akį veria;
Vat taip linksmina dūšią, užu širdies tveria,
Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai:
Ar miške aš čia stoviu, ar dangui, ar rojuj?!
Antanas Baranauskas

Pasidžiaugti Antano Baranausko apdainuotu Anykščių šileliu galima keliaujant pirmuoju Baltijos šalyse ir pirmuoju Rytų Europoje Medžių lajų taku. Takas tolygiai kyla iki 21 metro aukščio ir lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų. Tako pradžia šalia Lietuvoje labiausiai lankomo akmens Puntuko. Keliaudami taku stabtelėkite stotelėse, kurios skirtos pajusti šilelio žavesį: pamatyti, išgirsti, užuosti, pajusti... Tako pabaigoje net 35 metrų aukščio bokštas.
Lankytojams siūloma edukacinė programa „Anykščių šilelis: miškas kitaip“ (lietuvių, rusų ir anglų kalbomis). Keliaudami taku su gidu sužinosite: kokių medžių pasaulyje daugiausia? Ant kokio medžio šakos pasikorė Jėzų Kristų išdavęs Judas? Kodėl takelį, vedantį į šermenis, barstome eglišakėmis? Į šiuos ir daug kitų klausimų atsakymus bus galima išgirsti būtent Anykščių šileliui aplinkui ošiant. Trylika stotelių, kuriose turistai sugaiš tik po kelias minutes, realiose erdvėse padės patirti ir pažinti Lietuvos miškų įvairovę, sužinoti, kuo svarbūs ir įdomūs pakeliui matomi Anykščių šilelio augalai. Keturioliktoje stotelėje, pačioje apžvalgos bokšto viršūnėje, prieš akis atsivers visa Šventosios vingio panorama, virš miško iškils Anykščių miesto bokštai ir kaminai. Pažintinė programa keisis, keičiantis metų laikams, kaip ir pats vaizdas, einant Medžių lajų taku.

Simona Stasiūnienė

Į viršų