Vytauto Valiušio keramikos muziejus (skaityti)
Garso fonas: Folk music ensemble "Bijotaičiai", leader Kristina Mizgirienė
Visos šio objekto panoramos: Keramikos muziejus (2)
Aprašymas
Muziejaus rinkinys Muziejaus rinkinyje sukaupti senosios ir naujosios keramikos pavyzdžiai, etnografiniai eksponatai.
Ekspozicija
Ekspozicijų salėse rodoma apie 700 autentiškų senosios keramikos pavyzdžių. Tai - terlės, čerpės, puodai ir puodeliai, puodynės, puošnūs ąsočiai, palivonai, bosai, lekai ir kt. Šalia jų eksponuojami nauji keramikos kūriniai, etnografiniai eksponatai.
Seniausiems išlikusiems, įjuodusiems, bet iki šiol nesudaužytiems moliniams indams - 150 iki 200 metų. Tačiau daugiausia eksponatų - XX a. pirmųjų dešimtmečių puodžių darbo.
Į muziejų patekę moliniai indai dešimtmečius buvo naudojami valstiečių buityje, todėl išliko tik stipriausi ir gražiausi.
Vieni puodai ir ąsočiai sudėti į indaują, kiti puikuojasi ant lentynų, puošnūs ąsočiai sukabinti, sumauti ant šakočių ar net ant akėčvirbalių, sudėti ant akmenų krūsnių...
Muziejus lankytojus intriguoja kiek padrika ekspozicija. Keliose buvusios mokyklos klasėse tarp keramikos indų gausu ir kitokių buities reikmenų: medžio, metalo, stiklo gaminių. Geldos, buteliai, senoviniai baldai, kubilai, anderės, tūkstantmetės trinamosios girnos ardo ekspozicijos monotoniją.
Muziejaus įkūrimas
Muziejus atidarytas 2001 m. kovo 16 d. buvusios Leliūnų mokyklos antrame aukšte. Tautodailininkas V. Valiušis savo lėšomis suremontavo apleistas patalpas ir įrengė ekspoziciją.
Keramikos muziejus yra Utenos kraštotyros muziejaus padalinys.
Muziejaus įkūrimo iniciatorius - menininkas ir verslininkas Vytautas Valiušis.
Adresas
Topolių g. 7 (Senoji mokykla), LT-28361, Leliūnai, Utenos raj.
Leliūnai yra 12 kilometrų nuo Utenos Kauno link.
Tel.: (8-389) 60885, (8-389) 60869, (8-389) 60870, (8-686) 22807.
Informacija lankytojams
Darbo laikas:
antradieniais – šeštadieniais 10.00–18.00 val.
Įėjimas nemokamas.
Papildomos paslaugos
Galimybė aplankyti V. Valiušio dirbtuves, kuriose galima pabandyti žiesti puodą, pamatyti, kaip džiovinami, puošiami, glazūruojami ir degami keramikos dirbiniai.
Muziejuje ir dirbtuvėse galima įsigyti suvenyrų, keramikos gaminių, lankstinukų.