Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Paroda ,,Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą ras“i (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse (27)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Paroda „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi“ pristato duonos kelią nuo grūdo iki stalo.

Eksponatai, anotacijos ir fotonuotraukos susies materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą: parodys XIX a. pabaigos - XX a. pirmos pusės derliaus nuėmimo įrankius, duonos kepimo indus, prietaisus; supažindins su sėjos ir rugiapjūtės papročiais; atskleis duonos panaudojimą kalendorinėse bei šeimos šventėse seniau ir dabar; primins juodos ruginės duonos kepimo ypatumus Lietuvos etnografiniuose regionuose: skirtingas duonkepes krosnis, receptus, duonos minkymo indus.

2011 metais projektas „Lietuvių duona. Su savo kepalėliu visur stalą rasi” gavo finansavimą ir buvo parengta bei į Rusijos Federaciją pirmą kartą išvežta LLBM derliaus nuėmimo įrankių, duonos kepimo indų ir įrankių paroda, kuri eksponuota Sankt – Peterburgo „Duonos” muziejuje, sulaukė didelio lankytojų ir žiniasklaidos dėmesio bei puikaus specialistų įvertinimo.

Į viršų