Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Degučių Šv. Vincento Ferero bažnyčia (skaityti)Garso fonas: SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS, conductor Zivile Stonyte

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Degučių Šv. Vincento Ferero bažnyčia ypatinga tuo, kad tai - vienintelė Europoje išlikusi trikampė medinė bažnyčia. Ją 1760 m. pastatė Vainuto seniūnas Tadas Bilevičius. Svarbiausi fundatoriai - Adomas Bilevičius su žmona Bogumila Budrikaite.

Prie pagrindinio lygiakraščio trikampio bažnyčios tūrio visose pusėse glaudžiasi zakristijų ir prienavio iškyšos. Aukšto piramidinio stogo viršūnėje iškilęs neobarokinis kupoliukas su varpu.

Vidaus erdvę dengia lygios lubos, remiamos dviejų lygiagretes sijas laikančių stulpų. Kampe priešais pagrindinį įėjimą - presbiterija. Joje įkomponuoti trys puošnūs drožybiniai barokiniai altoriai, kurie sudaro vientisą meninį ansamblį. Sudėtingiausias ir išraiškingiausias iš jų Didysis altorius. Jį puošia ažūrinės kolonos, lenkti šoniniai sparnai. Centre kabančio paveikslo rėmai smulkiai drožinėti akanto šakelių, vynuogių kekių, susipynusių juostų ornamentais. Altoriaus viršų vainikuoja stambus rokokinis kartušas ir dvi medinės Šv. Barboros ir Šv. Elenos skulptūros.

Iki šiol išliko trys viršutinio altorių tarpsnio Šv. Antano Paduviečio, Šv. Judo Tado ir Šv. Juozapo paveikslai, sukurti apie 1760-1763 m., to paties dydžio vienodos baroko ornamentinės formos, taip pat dabartinis titulinis Šv. Vincento atvaizdas.

Išskirtinis bažnyčios įrangos elementas yra sakykla, kurios apačioje įmontuota klausykla. Tai gana retai pasitaikanti architektūrinė kompozicija, padedanti tausoti nedidelės patalpos erdvę.

Bažnyčios šventorius apsuptas akmenų tvora. Dveji vartai įterpti tarp masyvių cementinių stulpų. Šventoriuje - koplytėlė, medinis kryžius su liaudies skulptūromis ir keturšonė, lentomis apkalta varpinė

Į viršų