Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Sentikių cerkvė (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Sentikių cerkvė (2)

Aprašymas

Sviato Pokrovskajos sentikių maldos namai
(Naujininkų g. 24)

Sentikių maldos namai yra Naujininkų priemiestyje, prie vienintelių sentikių kapinių Vilniuje, esančių tarp Tyzenhauzų ir Naujininkų gatvių.
1825 m. sentikiai pirkliai Avidaburskis ir Novikovas savo lėšomis nupirko čia žemės sklypą ir pastatė medinius maldos namus. Jie skyrėsi nuo gyvenamųjų namų tik tuo, kad ant stogo buvo sentikių kryžius. 1900 m. prieš carui uždraudžiant sentikiams statyti maldos namus, Vilniaus pirklys Pimonovas pastatė mūrinį trobesį, jau panašų į cerkvę su gražiu bokštu bei svogūniniu stogu. Vidus įrengtas kaip ir cerkvės, tik nėra altoriaus, o ikonostatas stovi prie sienos. Sienose daug ornamentų.
Pimonovo sūnus Leonidas, per stebuklą išlikęs gyvas, praėjus 12 metų po revoliucijos Rusijoje grįžo į Vilnių. 1937 m. baigė Vilniaus universitetą ir paveldėjo savo tėvo turtus (tėvai mirė Rusijoje nuo epidemijų). Jis gyveno Paryžiuje, turėjo Lietuvos ir Prancūzijos pilietybę. 1997 m. Lietuvos sostinėje įsteigė žmonos ir savo vardo (Eugenijos ir Leonido Pimonovų) Alzheimerio ligos paramos fondą. 1996 m. šia liga Paryžiuje mirusi Eugenija palaidota sentikių kapinėse Vilniuje.
Akademikas L.Pimonovas buvo garsus fizikas, išradėjas, daugelio pasaulio šalių mokslinių organizacijų garbės narys. 1999 m. gruodžio 7 d. Tilto g. 35 atidarytas Eugenijos ir Leonido Pimonovų Alzheimerio ligos paramos fondo biuras. Leonidas mirė 2000 m. kovo 24 d. Vilniuje, palaidotas prie žmonos kapo sentikių kapinėse.

Į viršų