Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Didžiokų koplyčia (mauzoliejus)Muzikinio kūrinio atlikėjas: Baz 27

Objektas

Didžiokų koplyčia

Aprašymas

Didžiokų mauzoliejinė koplyčia – istorizmo architektūros pastatas. XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje šį pastatą kartu su didžiuliu dvaru pastatydino grafas Kostas Jelenskis.

1936 m. dvaras buvo parduotas Mykolui Deveniui. Mauzoliejuje tuo laiku buvo palaidota grafų Jelenskių giminė. 1940 m. Deveniai buvo ištremti į Vorkutą, o dvaras buvo nuniokotas ir išsprogdintas. Šis įspūdingas raudonų plytų rotondinis pastatas buvo panaudotas kaip atliekų sandėlis, karstai su palaikais išmesti ir išniekinti. 1965–1991 m. koplyčioje kūrė skulptorius ir grafikas Aloyzas Smilingis. Aplinkui buvo daug A. Smilingio skulptūrų. 1998 m. atkūrus nuosavybės teisę į išlikusį nekilnojamą turtą, koplyčia grąžinta Mykolo Devenio dukrai Daliai (Devenytei) Bobelienei. Dabartinė savininkė Dalia Bobelienė leidžia ir dabar pastatu naudotis menininkams. Koplyčioje A. Vozbino paroda „Vasaros vainikas“.