Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Gardino katedra 1705 m. (altorius 3) (skaityti)Garso fonas: SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS, conductor Zivile Stonyte

Visos šio objekto panoramos: Gardino katedra (13)

Pasidalinkite su draugais:

Aprašymas

Gardine, kaip ne viename Baltarusijos mieste, išliko senoji architektūra. Jos didžiausia vertybė yra nepakartojami bažnyčių pastatai. Centrinėje miesto dalyje ant abiejų Nemuno krantų išsidėsčiusios net keturios bažnyčios.

Gardino katedra (Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia) turi net 50 metrų aukščio bokštus, kurie kyla virš Gardino centro ir matomi iš visų miesto pusių. Po trijų su viršum amžių katedros išorė beveik nepakito – vis tokia pat galinga ir koloritinė.

Katedra yra centrinėje aikštėje ir jos durys atidarytos nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, todėl čia visuomet daug ne tik vietinių maldininkų bet ir užsienio turistų

Kuo ypatinga Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia?

Pirmas akmuo jos statyboje buvo įmūrytas 1678 metais, tačiau pašventinimas, kurio metu dalyvavo Rusijos caras Petras Pirmasis ir Lenkijos karalius Augustas Antrasis įvyko tik 1705 metais.

Pagrindinė bažnyčios vertybė – medinis altorius, jo aukštis sulig septynaukščiu namu, kurį puošia daugiau kaip 20 apaštalų, mecenatų, šventųjų figūrų.

2005 metų gaisro metu dalis altoriaus - reljefinės kolonos, baliustrada, o taip pat keturios skulptūros apdegė ir buvo stipriai pažeistos.

Dabar vietinių medžio meistrų dėka altorius atstatytas ir džiugina tikinčiųjų ir turistų akis.

Katedra turtinga altoriais, vieną kurių pastaruoju metu restauratoriai pilnai atrestauravo ir suteikė jam pirmykštį vaizdą, kurį jis turėjo bažnyčios pašventinimo metu.

Katedros negalima įsivaizduoti ir be seno bokšto laikrodžio – seniausiai Europoje veikiančio. Nepaprastas laikrodžio mechanizmas pagamintas dar 1665 metais Vokietijoje Gardino rotušei, o į kairįjį katedros bokštą perneštas po 60 metų. Norint pasiekti laikrodį, reikia įveikti 132 staigios bokšto laiptinės pakopas.

Tokį kelią kasdien praeina vienintelis Baltarusijoje bokšto laikrodžio mechanikas Josifas Jasiukevičius, prižiūrintis laikrodžio mechanizmą.

Kai minutinė laikrodžio rodyklė rodo ketvirtį valandos virš miesto girdimas vienas varpo dūžis, po pusės valandos du dūžiai o lygiai rodant valandą - keturi dūžiai.

Į viršų