Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Europos skulptūrų parkas (skaityti)Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Europos skulptūrų parkas (3)

Aprašymas

Gintaras Karosas (Lietuva). Vieta.

Europos parko istorija prasideda nuo lietuvių menininko Gintaro Karoso (g. 1968) siekio ir užsispyrimo apleistame miške sukurti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto.

Europos parkas yra 20 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Europos parkas - vienas įspūdingiausių ir mėgstamiausių muziejų po atviru dangumi Lietuvoje. Po atviru dangumi 55 ha plote eksponuojama daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų, tarp jų žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanowicz, D.Oppenheimo, S. LeWitto darbai. Muziejus kuriamas kaip vientisas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai sudaro puikų foną skulptūroms. Kraštovaizdį formuoja Gintaras Karosas.

Europos parkas, gimęs vienais reikšmingiausių Lietuvai 1991 metais, savo pavadinimu ir kosmopolitiškomis idėjomis tarsi išpranašavo Lietuvos ateitį ir tapo valstybės perėjimo iš vienos sistemos į kitą simboliu. Dailės kritikas Michaelas Brensonas Europos parką yra pavadinęs „tiltu tarp skirtingų kultūrų“. Europos parkas taip pat siekia tapti tiltu į meną pačiai įvairiausiai auditorijai. Kasmet muziejų aplanko daugiau kaip 60 000 žmonių.

Darbo valandos: kasdien nuo 9 val. iki saulėlydžio.
Bilietai: taikomos nuolaidos grupėms, moksleiviams, studentams, pensininkams.
Ekskursijos po parką vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Profesionalūs gidai supažindina lankytojus su Europos parko skulptūromis ir muziejaus istorija.
Europos parke veikia unikalus paštas.

Europos parke puikios sąlygos konferencijoms, seminarams, susitikimams ir kitiems renginiams. Moderni vėdinimo ir kondicionavimo sistema sudaro puikias sąlygas darbui. Konferencijų salė, talpinanti 100 žmonių įrengta unikalios formos pastate, kurio stogas apželdintas žole. Didžiuliai langai panaikina ribą tarp pastato supančios gamtos ir vidaus erdvės.

Jaukus restoranas įsikūręs patalpoje ir po atviru dangumi obelų sode. Apsuptam nuostabios gamtos ir skulptūrų galima pailsėti, pasigrožėti atsiveriančiais parko vaizdais, pasiklausyti miško ošimo ir skaniai pavalgyti. Europos parke puikios galimybes ir didžiulėms šventėms po atviru dangumi.

Adresas: Europos parkas, Joneikiškių k., 15148 Vilniaus r., Lietuva.
Tel. (8 5) 2377 077, el. paštas: hq@europosparkas.lt Interneto svetainė: www.europosparkas.lt

Kaip atvykti:
Automobiliu: Iš Vilniaus centro važiuokite Kalvarijų arba Geležinio vilko gatve iki Santariškių žiedo, pasukite Žaliųjų ežerų kryptimi, sekite kelio nuorodas į Europos parką.
Į Vilnių atvykstantiems Ukmergės plentu: šviesoforo reguliuojamoje sankryžoje šalia Statoil degalinės ir Maxima prekybos centro pasukite į kairę pusę, sekite A14 kelio nuorodas iki Santariškių žiedo, toliau pasukite Žaliųjų ežerų kryptimi ir sekite kelio nuorodas į Europos parką.

Į viršų