Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (skaityti)Garso fonas: Folklore ensemble "Diemedis", leader Zydruole Mankauskaite-Zenevicienė

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Šatrijos kalnas (11)

Aprašymas

Liepos 20 d. ant Šatrijos kalno senojo baltų tikėjimo tesėjai iš Žemaitijos surengė Amžinosios Ugnies šventė. Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvare nuolat degančią Amžinąją Ugnį Šventės dalyviai nugabeno ant Šatrijos kalno. Po Amžinosios Ugnies sutikimo ir eisenos į Šatrijos kalną vyko Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga, skaistinimasis ugnimi, žemynėliavimas, įšventimas tų kurie trokšta eiti Baltų tikėjimo keliu.

Amžinoji Ugnis nuo kalno buvo perduota jos globėjui Adolfui Gedvilui ir grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį. Dvare vyko suneštinės vaišės ir pokalbis apie Baltų Krivūles, baltų tikėjimo bei Žemaitijos nūdieną ir ateitį.

Senojo baltų tikėjimo tesėjai pirmą kartą Amžiną Ugnį ant Šatrijos kalno atkūrė 1994 m. Tuomet Amžinoji Ugnis nuo šventkalnio buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinyje. Nuo to laiko šis namų židinys tapo šventu Deivės Gabijos alku. Tradiciškai ugnis kasmet per vidurvasarį, trečią liepos šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, nusiskaistinti Šventa Ugnimi, gauti palaiminimą eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus Šventos Ugnies.

Į viršų