Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Akad. Eugenijaus Jovaišos monografijos „Aisčiai. Lietuvių ir Lietuvos pradžia“ pristatymas (skaityti)Muzikinio kūrinio atlikėjas: Algis Pauliukevičius (guitar)

Visos šio objekto panoramos: Įvykiai Lietuvos mokslų akademijoje (5)

Aprašymas

„Aisčiai. Lietuvių ir Lietuvos pradžia“ skirta archeologijos mokslo populiarinimui. Šioje knygoje pasakojama apie senausią vakarų baltų istoriją nuo I iki VIII amžiaus, kartais chronologinės ribos nukeliamos iki X amžiaus. Pasakojama baltus ir aisčius, kas tarp jų bendro ir kas juos skiria, kokie yra ankstyviausi aisčių pažinimo šaltiniai, apie baltus ir jų kaimynus, apie slavus, germanus ir jų kaimyninius santykius – kada ir kur baltai su jais susitiko. Didžiausią dalį sudaro pasakojimas apie I amžiuje prasidėjusią Didžiąją aisčių migracija, kur, kaip dabar galima įsivaizduoti, buvo Didžiojo tautų kraustymosi sudėtine dalimi. Skiriama dėmesio Gintaro keliui ir jo socialiniam vaidmeniui, pasakojama apie Ptolemėjaus „Geografiją“ ir šiuolaikinio jos tyrimo rezultatus aiškinantis baltų genčių vardus ir jų lokalizacijas, kalbama apie aisčių migracijos metu pakitusį vakarų baltų pasaulį ir jo materialų palikimą, kuris leidžia pakelti paslapties skraistę mėginant įžvelgti aisčių karinės aristokratijos formavimosi procesą. Skaitytojų patogumui sudarytas aiškinamasis žodynas, kuriame aprašomi knygoje minimi veikėjai, sąvokos ir terminai, kultūros ir gentys. Ši knyga gali būti naudinga gimnazijų baigiamųjų klasių moksleiviams, studentams ir visai Lietuvos visuomenei, kuriai įdomi istorija.

Į viršų