Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Akmenio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčiaMuzikinio kūrinio atlikėjas: Clyde McLennan

Objektas:

Akmenio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia

Aprašymas

Akmenio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia stovi Akmenio kaime, prie Vilniaus – Varėnos kelio, dešiniajame Merkio krante. Savo forma bažnyčia primena didelį gyvenamąjį namą.

Bažnyčia medinė su trisiene apside (pastato dalis, dengta puskupolu), kurios šonuose yra zakristija ir prieangis. Prieš bažnyčią stovi varpinė. Šventorius aptvertas, vartai plytiniai, su arka.

Šalia bažnyčios yra kapinaitės. Jose palaidotas liaudies dainų rinkėjas kunigas Juozapas Čaplikas (1876–1961). Netoli bažnyčios yra akmuo, vadinamas „Užkeikta merga“. Dzūkai mano jį esant stebuklingą.

Šventovė puikiai įsiliejusi Akmenio kaimo aplinkoje, pamiškėje ir atrodo ypač kukliai. Esant bažnyčios viduje apima kiti jausmai: dailiai sutvarkytas bažnyčios interjeras, vidaus erdvė nesimetriška. Bažnyčios interjeras išsiskiria tuo, jog yra kurtas liaudies meistrų; atrodo gan primityviai ir iki mūsų dienų nekeistas. Taip pat Akmenio bažnyčioje yra išlikę senieji dumpiniai vargonai, kurie naudojami iki šių dienų.

Bažnyčios istorija: generolas Bžostovskis 1759 m. pastatė koplyčią. 1861 m. koplyčia suremontuota. Per Pirmąjį pasaulinį karą sudegus Varėnos bažnyčiai, jos klebonas Juozapas Stasys persikėlė į Akmenį, pastatė kleboniją, padidino koplyčią. 1919 m. įsteigta parapija. Akmuo garsėjo Švč. Jėzaus Širdies (dešimtinės) atlaidais.