Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Leidinio ,,Baltarusiai Isako Serbovo nuotraukose. 1911-1912“ pristatymas (skaityti)



Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Įvykiai Vilniaus universitete (4)

Aprašymas

Pagal 14-osios Tarptautinės Vilniaus knygų mugės programą 2013 m. vasario 22 d. 14.30 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje leidykla „Baltarusių Petrusio Brovkos enciklopedija“ kartu su Baltarusijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje ir Vilniaus universiteto biblioteka pristatė albumą „Беларусы ў фотаздымках Ісака Сербава. 1911–1912. Baltarusiai Isako Serbovo 1911–1912 metų fotografijose“.

Renginio metu buvo eksponuojamos nuotraukos iš VU bibliotekoje saugomos I. Serbovo kolekcijos.

Albumas „Беларусы ў фотаздымках Ісака Сербава. 1911–1912. Baltarusiai Isako Serbovo 1911–1912 metų fotografijose“ – naujausias serijos „Raritetų enciklopedija“ («Энциклопедия раритетов»), kurį išleido leidykla „Baltarusių Petrusio Brovkos enciklopedija“ («Белорусская Энциклопедия имени П.Бровки»), leidinys. Albumo leidybą parėmė Vilniaus universiteto biblioteka, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, o taip pat Baltarusijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje.

Leidinio pagrindą sudaro baltarusių etnografo I. Serbovo 1911–1913 metais Imperatoriškosios Rusijos geografų draugijos Šiaurės vakarų skyriaus organizuotos ekspedicijos po Baltarusiją metu darytos nuotraukos. Skaitytojams pateikiamos 442 unikalios fotografijos, atspindinčios tradicinę Rytų ir Vakarų Polesės ir centrinės Baltarusijos Šiaurės rytų krašto kultūrą. Didžioji dalis albumo fotografijų, išspausdintų faksimilės būdu, yra su baltarusių etnologės, menotyrininkės Olgos Lobačevskajos komentarais; taip pat spausdinama ištraukos iš šių I. Serbovo kelionių užrašų.

I. Serbovo kolekcijos etnografinės nuotraukos iš Minsko gubernijos Bobruisko, Barysovo, Červenės, Mozyriaus, Pinsko, Rečycos ir Slucko apskričių saugomos Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriuje.

Jubiliejinis albumo leidinys, išspausdintas praėjus 100 metų po mokslinės I. Serbovo ekspedicijos, leidžia susipažinti su svarbiais baltarusių etnografijos, istorijos ir kultūros šaltiniais, kurie dar neseniai buvo mažai žinomi Baltarusijos visuomenei ir tyrinėtojams.

Isakas Serbovas (1871–1941) – baltarusių etnografas, archeologas, Baltarusių kultūros instituto tikrasis narys.1901 m. baigė Maskvos archeologijos institutą; dirbo mokytoju Minske ir kt. miestuose. 1910–1913 m. dalyvavo Imperatoriškosios Rusijos geografų draugijos organizuotoje etnografinėje ekspedicijoje po Baltarusiją. Nuo1923 m. dėstė Baltarusijos valstybiniame universitete, buvo Etnografijos katedros vedėjas. Nuo 1929-ųjų Baltarusijos Mokslų akademijos Istorijos instituto Etnografijos ir tautosakos katedros mokslinis sekretorius.

Tyrinėjo baltarusių buitį, sakytinę ir muzikinę kultūrą. Surinko turtingas liaudies meno, tautinio kostiumo kolekcijas. Šių rinkinių pagrindu1951 m. išleistas albumas „Baltarusijos liaudies menas“. Pirmasis iš baltarusių etnografų sudarė didelę fototeką, kurioje užfiksuota įvairių Polesės vietovių gyventojų tautinio kostiumo, amatų, gyvenamųjų ir ūkinių pastatų architektūros pavyzdžiai. Surinktą etnografinę medžiagą ir stebėjimus I. Serbovas apibendrino savo darbuose: „Kelionės po Polesę 1911 ir 1912 metais“ (1914), „Baltarusijos gyvenimo vaizdai“ (1910) ir kt.

Į viršų