Tauragės pylyje (skaityti)
Garso fonas: Folklore Group ,,Ugniavijas“
Visos šio objekto panoramos: Tauragės pylyje (5)
Aprašymas
1844–1847 m. Tauragėje pastatytas mūrinis muitinės pastatas dabar vadinamas Tauragės pilimi. XIXa. visoms miesto mūrinėms statyboms – muitinei, paštui, bažnyčioms – plytas dovanojo grafas P. Zubovas.
Visas architektūrinis pilies ansamblis turi romantinio renesansinės pilies stiliaus bruožų.Pirmiausia buvo pastatytas dviejų aukštų mūrinis pastatas. Vėliau jis aptvertas mūro tvora. Kieme buvo pirtis, ūkinės paskirties pastatai, šulinys. Perstatant šią pilį, atsirado kampiniai bokštai su šaudymo angomis. Po Antrojo pasaulinio karo kieme pastatyti dar du pastatai.
Nutiesus Tilžės–Rygos plentą, Tauragė ėmė sparčiai augti, vyko gyvas prekybinis judėjimas. Per Tauragės muitinę iš Lietuvos į Prūsiją buvo gabenama daug linų, javų, arklių, žąsų, kiaulių, o į Lietuvą įvežama įvairiausių pramoninių prekių. 1855 m. per muitinę išvežta prekių už 3 milijonus rublių, o atvežta už 9 milijonus.
Tauragėje sustodavo daug pirklių. Jie Tauragėje už- suteiktas paslaugas palikdavo nemažai pinigų. Tuo metu svarbiausias Tauragės miestiečių verslas buvo prekyba. Urmininkai aprūpindavo prekėmis miestelėnus ir aplinkinių bažnytkaimių gyventojus. Pily-je būta ir kalėjimo, skirto pasienyje areštuotiems žmonėms (kontrabandininkų ir kitų valstybinės sienos pažeidėjų ir anais laikais būta nemažai).
Pirmojo pasaulinio karo okupacijos metais vokiečiai Tauragės pilyje įsteigė psichiatrijos ligoninę, kuri vėliau buvo iškelta į Kalvariją.
Karo metais miesto gyventojai turėjo pakelti rekvizicijas, įvairias drausmines nuobaudas, prievartinius darbus.
Vokiečiai nutiesė siaurą geležinkelį, kuriuo mūsų žmones, čia prisiplėštą turtą gabendavo į savo kraštą. Per Antrąjį pasaulinį karą Tauragėje nuo žemės paviršiaus nušluota apie 80 proc. buvusių pastatų. Pilis išliko. Ji iki šiol prižiūrima, tvarkoma, saugoma ir puošia miestą.
Šiandien Tauragės pilis – miesto ir viso rajono kultūros centras. Čia veikia „Santakos“ muziejus, Fotografijos galerija, Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir Moksleivių kūrybos centras. Senoji pilies dvasia įkvepia jaunimą kurti ir nepamiršti savo krašto istorijos.