Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Vilniaus knygų mugė 2013. Vytauto Lansbergio knygos ,,Mūsų patriotizmas, jų šovinizmas“ pristatymas (skaityti)Visos šio objekto panoramos: Vilniaus knygų mugė (15)

Aprašymas

Prieš pat prasidedant Vilniaus knygų mugei Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleido Vytauto Landsbergio knygą „Mūsų patriotizmąs, jų šovinizmas?“ Leidinyje tarpusavyje kalbasi pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis ir Mariuszas Maszkiewiczius, kuriam 1991 metais teko Vilniuje organizuoti Lenkijos ambasados darbą ir vėliau iki 1994 metų eiti ambasados ministro patarėjo pareigas, rengti pirmuosius oficialius Lenkijos pareigūnų vizitus į Vilnių. Tuo laiku buvo sprendžiami ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pripažinimo ir išsaugojimo reikalai, bet ir išryškėjo Lietuvos lenkų klausimai – teritorinės autonomijos kūrimas, abejonės dėl lojalumo Lietuvos valstybei, baimė dėl ateities arba nostalgija sovietinei sistemai. Visa tai veikė Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykius. Abu pašnekovai buvo tų įvykių liudininkai ir dalyviai, o jų prisiminimuose neretai galime rasti panašumų ir į šių dienų įvykius.
Jau pats knygos pavadinimas ragina susimąstyti, kaip tie lietuvių ir lenkų tarpusavio santykiai skirtingai matomi ir vertinami. Knygos pavadinimas aktualus ir apibūdinant šių dienų politikų retoriką arba žurnalistų komentarus. Pokalbio visas turinys ryškiai atskleidžia vieną bendrą išvadą, kad lenkai ir lietuviai tarpusavio santykiuose kartoja tas pačias klaidas, nepasimoko iš istorijos, o tuo naudojasi kiti, nebūtinai draugiškai nusiteikę kaimynai
Renginio vedėjas Kovo 11-osios Akto signataras Kazimieras Motieka. Dalyvauja: Lenkijos diplomatas Mariuszas Maskiewiczius, Kovo 11-osios Akto signatarai: europarlamentaras Algirdas Saudargas, Valdemaras Katkus, Lietuvos Respublikos Seimo narys Audronius Ažubalis.

Į viršų