Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Senamiesčio menininkų galerija / dirbtuvė (skaityti)Objektas: Senamiesčio menininkų galerija / dirbtuvė

Aprašymas

Kultūrinė šios įstaigos veikla neapsiriboja menininkų grupės „Totorių Gatvės Menininkai“ parodų demonstravimu, taipogi rengiamos kitų autorių personalinės bei grupinės parodos. Mūsų grupė – Totorių gatvės menininkai – susibūrė studijų metais.

Grupėje dešimt narių, baigusių studijas VDA. Pirmoji grupės paroda įvyko 2003 m. gegužės 23 dieną. Šia paroda buvo atidaryta senamiesčio jaunųjų menininkų Galerija/Dirbtuvė Totorių g. 22.
Tai atvira dirbtuvė, kurioje kiekvienas gali ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir stebėti darbo procesą. Būtent čia gimsta nauji mūsų darbai.

Studijų metu mus paskatino dėstytojo Jono Kazlausko mintis, kad menininkas turi sudominti aplinką savo kūryba, pats išeiti į plačiąją visuomenę ir teigti save, kaip lygiavertį kitoms specialybėms profesionalą, o ne kaip atsiskyrėlį, nesuprastą menininką. Suvokdami, kad pavieniui bus sudėtinga iškilti ir išlikti Lietuvos meninėje scenoje, susibūrę įkūrėme šias dirbtuves.

Visus grupės narius vienija pozityvi estetika, tuo tarpu kiekvienas menininkas turi savitą stilių, todėl visi darbai skirtingi. Dauguma iš mūsų kuria, remdamiesi ankstesniųjų kartų patirtimi, tačiau neatkartodami, o interpretuodami, siekdami praturtinti ją savu realybės matymu. Įtakos labai įvairios – nuo gotikos, akademizmo, secesijos iki abstraktaus meno. Šios įtakos daro mūsų darbus įvairesnius. Dirbdami kartu, turime galimybę mokytis vienas iš kito ir tuo pat metu nesupanašėti, stengdamiesi paimti iš aplinkos visa, kas mums atrodo geriausia. Būdami skirtingi, visgi išliekame vienos mus išauginusios mokyklos mokiniais, siekiančiais praturtinti gautas žinias asmenine patirtimi bei išgyvenimais.

Mes tikimės įsilieti į turtingą Lietuvos meninį gyvenimą, tačiau neištirpti ir nepasimesti jame. Kadangi esame Vilniaus tapybinės kultūros dalis siekiame pratęsti bei praturtinti Vilniaus meno mokyklos tradiciją.

Į viršų