Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Šv. Mikalojaus cerkvė (skaityti)Muzikinio kūrinio atlikėjas: Bishop's Choir of the Vilnius Holy Spirit Monastery. Solo: deacon Konstantin Pankrashow, Natalia Krauter, Julia Stupnianek and Povilas Butkus.

Visos šio objekto panoramos: Šv. Mikalojaus cerkvė (4)

Aprašymas

Šv. Mikalojaus (Palaikų perkėlimo) medinę cerkvę 1340 m. pastatė antroji Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo žmona Julijona. Gaisrui sunaikinus medinį pastatą, 1514 m. Lietuvos etmonas Konstantinas Ostrogiškis pastatė mūrinę gotikinę bizantišką cerkvę. 1609 m. pagal karaliaus Zigmanto Vazos privilegiją unitams buvo perduota 12 stačiatikių cerkvių, tarp jų ir Šv. Mikalojaus.

Po 1747 m. ir 1748 m. gaisrų ji buvo remontuojama ir tapo barokiška. 1827 m. cerkvė grąžinta stačiatikiams. Po 1863 m. sukilimo, generalgubernatoriaus M.Muravjovo įsakymu, buvo uždaryta daugybė bažnyčių. Vykdant carinę rusifikacijos politiką 1845 m. ši barokinė cerkvė pagal akademiko A.Riazanovo ir architekto N.Čiagino projektą buvo pertvarkyta rusišku bizantiškuoju stiliumi. Tokia ji išliko iki mūsų dienų. Buvo nugriautas gyvenamasis namas, skyręs cerkvę nuo gatvės, ir pristatytas prieangis bei kvadratinė Šv. Arkangelo Mykolo koplyčia . Tos koplyčios išorinėje sienoje po storu dažų sluoksniu yra atminimo lenta, kurioje išreiškiama padėka M.Muravjovui už ramybės ir tvarkos įvedimą krašte. Šio įrašo turinys užfiksuotas XIX a. pabaigos istorinėje literatūroje.

Vytautas Šiaudinis.

Į viršų