Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Usėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų koplyčia (skaityti)Garso fonas: Grand Choir of Vilnius Cathedral, choirmaster Remigijus Songaila

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Aprašymas

Usėnuose ir apylinkėse nuo seno gyveno evangelikai liuteronai, kurie vykdavo melstis į artimiausią Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčią. Usėnuose bažnyčios nebūta. Po Antrojo pasaulinio karo vietos gyventojų smarkiai sumažėjo, atsikėlė daug katalikų tikėjimo žmonių. Jie važinėjo daugiausiai į Rukų šv. Antano Paduviečio bažnyčią. Usėniškiai yra laidojami Rukų kapinėse.

Apie 700 gyventojų turinčių Usėnų bendruomenė su pasiūlymu ir prašymu įkurti koplyčią kreipėsi į tuometinį kunigą Olijandą Jurevičių. Jo palaikymo ir didelės pagalbos dėka buvo įrengti maldos namai. Jie atidaryti 2002 m. vienoje iš kultūros centro patalpų, antrajame aukšte. Ant priekinio fasado sienos virš įėjimo buvo įtaisytas medinis kryžius. Visus remonto darbus atliko patys seniūnijos gyventojai, o piniginėmis lėšomis rėmė visi seniūnijos gyventojai. Už surinktus pinigus buvo suremontuotos patalpos, pagamintas kryžius, klausykla. Suolus ir kitus reikalingus atributus parūpino kun. O. Jurevičius. Jis ir dar du kunigai dalyvavo maldos namų atidarymo Šv. Mišiose.

2010 m. lapkričio 6 d. Telšių vyskupas Jonas Boruta savo dekretu nr. 1057 Usėnų koplyčiai suteikė Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų titulą. 2011 m. Vatikano Apaštališkoji penitenciarija išleido dekretą, suteikiantį koplyčiai visuotinius atlaidus (šis dokumentas įrėmintas ir pakabintas koplyčioje).

2013-2014 m. seniūnijos bendruomenė projektinėmis Europos sąjungos lėšomis naujai suremontavo patalpas: įrengė šildymą, pakeitė duris, grindų dangą, naujai įrengė apšvietimą.

Į viršų