Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Skaistgirio šv. Jurgio bažnyčiaMuzikinio kūrinio atlikėjas: Baz 26

Objektas

Skaistgirio šv. Jurgio bažnyčia

Aprašymas

Pirmoji bažnyčia Skaistgiryje pastatyta Jono Kazimiero valdymo metais. Nauja dabartinė bažnyčia pastatyta 1838 m. 1905 m. įsteigta parapija.

Skaistgirio bažnyčia neorenesansinė, stačiakampio plano, vienabokštė, su trisiene apsida, vienanavė. Joje yra trys altoriai. Du iš jų mediniai su XVIIIa. pabaigoje padarytomis skulptūromis. Trečias altorius irgi medinis, padarytas XIX a. pradžioje.

Skaistgirio bažnyčios didžiajame altoriuje yra bažnyčios globėjo Šv. Jurgio paveikslas: šarvuotas raitelis ant balto žirgo su ietimi rankoje smeigia pabaisą slibiną ir gelbsti stovinčią su baltais drabužiais karalaitę.

Viename iš šoninių altorių yra didelis antrojo bažnyčios globėjo Šv. Martyno paveikslas: šventasis pririštas prie stulpo, pusiau apnuogintas, o budelis lupa jo krūtinės odą. Bažnyčios interjerą puošia medinė XIX a. skulptūra - „Kristus neša kryžių“, o bažnyčios fasadą - nežinomo autoriaus paveikslas, vaizduojantis Šventąjį. Bažnyčios šventoriuje liaudies menininkas Urbonas 1992 m. iškalė ir pastatė „Rūpintojėlį“ bei „Švenčiausios Marijos“ skulptūrą.