Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Valdovų rūmai (skaityti)Garso fonas: The Lithuanian National Philharmonic Society’s Chamber Ensemble, Artistic Director and Conductor Robertas Beinaris

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Valdovų rūmai (21)

Aprašymas

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Prieš 400 metų klestėję, prieš 200 metų nurgiauti, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje pagaliau atvėrė vartus. Ilgai lauktas vieno svarbiausių objektų Lietuvoje ir Europoje atidarymas sutapo su reikšmingu įvykiu - Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia.

Regis, neatsitiktinai, - mat istorija mėgsta pasikartoti: nuo XIV a. iki XVII a. vidurio Lietuvos valdovai iš šios vietos valdė visą Europos regioną – Lietuvą, Lenkiją, Švediją, Livoniją, Prūsiją, Moldaviją, Baltarusiją, Ukrainą, dalį Rusijos, Suomiją, o pasiuntiniai į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus atvykdavo ir iš Turkijos, Persijos, Ispanijos, Italijos, daugelio Vidurio Europos kraštų. Šiuo metu Valdovų rūmuose vėl sprendžiami visai Europai svarbūs klausimai, o juos kasdien lanko šimtai svečių iš pačių įvairiausių pasaulio šalių.

Nepastebėti pačioje Vilniaus širdyje stovinčių Valdovų rūmų praktiškai neįmanoma, o neapsilankyti juose – vadinasi, nepažinti Lietuvos. Ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos istorijos. Nes tik Valdovų rūmai gali išsamiai papasakoti apie vienos galingiausių Europos dinastijų atstovus, tradicinius europinius politikos ir meno ryšius, Lietuvos paveldą Europos raidos kontekste.

Į viršų