Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Pakruojo sinagoga (skaityti)Garso fonas: Rafailas Karpis (tenor), Darius Mažintas (piano)

Pasidalinkite su draugais:

Projekto parneris keitykla TOP EXCHANGE

Visos šio objekto panoramos: Pakruojo sinagoga (4)

Aprašymas

Lietuvoje yra apie 20 išlikusių medinių sinagogų. Viena jų yra Pakruojo sinagoga.

II-ojo Pasaulinio karo metu, per Holokaustą, buvo visiškai sunaikinta Pakruojo žydų bendruomenė. Po karo, sovietmečiu sinagoga, statyta 1801 metais, buvo kino teatru vėliau sandėliu. Keletą kartų degė, o pastaruoju metu stovėjo apleista ir palikta likimo valiai. Ir štai Pakruojyje naujam gyvenimui prikelta seniausia Lietuvoje medinė sinagoga. Unikalus pastatas ne tik išsaugotas nuo sunykimo, bet ir pritaikytas vietos bendruomenės poreikiams.

Sinagogos sienos ir skliautai anuomet buvo gausiai dekoruotos, puošybai naudoti egzotiški ir vietiniai floros ir faunos motyvai.

Vieniems žymiausių šalies restauratoriams Indrei ir Aidonui Valkiūnams bei grupei su jais dirbusių šios srities profesionalų pavyko atkurti vieną svarbiausių sinagogos vertybių – unikalią vidaus skliautų ir sienų tapybą. Restauratoriai taip pat konservavo išlikusius tapetų likučius ir rankiniu būdu atkurtais tapetais papuošė visą interjerą.

Dabar, po restauracijos sinagoga pritaikyta visuomeninėms reikmėms. Čia dabar vyksta bibliotekos, muzikos mokyklos ir kitų rajono įstaigų organizuojami renginiai. Įspūdingas sinagogos interjeras sutraukia daug turistų iš Lietuvos ir užsienio.

Į viršų